Connect with us

Lajme

Spicer kërkon falje pasi tha se Hitleri nuk ka vepruar si Assadi

Published

on

Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Sean Spicer, është kritikuar për deklaratën e tij se Adolf Hitler “nuk i ka përdorë armatimet kimike në Luftën e Dytë Botërore”.

Duke u shprehur për sulmin e dyshuar të javës së kaluar me gaz nervor sarin, nga ana e forcave të presidentit të Sirisë, Bashar al-Assad, zëdhënësi Spicer tha mbrëmë se “ne e kemi dikë të neveritshëm sikur Hitleri, i cili madje nuk është zhytur në përdorim të armatimit kimik”.

Por, lideri nazist i ka përdorë dhomat e gazit për t’i shfarosurt hebrenjtë, kundërshtarët politikë dhe të tjerët.

I pyetur për t’i qartësuar komentet e tij, Spicer në konferencën për gazetarë tha se “mendoj se kur kemi të bëjmë me gazin sarin, Hitleri nuk e ka përdorë gazin kundër popullit të tij në mënyrën që këtë po e bën Assadi”.

Mëtutje, ai u përpoq t’i qartësoj komentet e tij në një deklaratë të shkruar, ku thuhej se “në asnjë mënyrë unë nuk jam përpjekur ta ulë natyrën e tmerrshme të Holokaustit”, në të cilin në mënyrë sistematike u vranë afro 6 mijë hebrenjë në gjithë Evropën.

“Jam përpjekur ta tregoj një dallim të taktikës së përdorimit të aeroplanëve për të hedhur armatim kimik kundër qendrave të banuara”, tha Spicer.

Ai më vonë ka kërkuar falje për referencën “intensive dhe jopërkatëse” për Holokaustin gjatë një interviste për rrjetin CNN.

“Ishte gabim që të bëhej kjo…Ishte gabim i rëndë i imi”, tha Spicer.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending