Connect with us

Lajme

Specialja i shpall aktakuzat e para deri në qershor 2017

Qeveria e Kosovës e ka ditur arsyen e alokimit të 1.5 milionë eurove në buxhetin e vitit 2017 për mbrojtjen e të akuzuarve potencialë nga Gjykata Speciale. Emrat e të akuzuarve do të dihen në pjesën e parë të vitit që vjen, shkruan sot Koha Ditore.

Published

on

Kuvendi i Mbretërisë së Holandës ka votuar pro ratifikimit të Marrëveshjes që parasheh vendosjen në këtë shtet të Dhomave të Specializuara dhe Zyrës së Prokurorit të Specializuar, emërtim ky zyrtar për Specialen, pranë të cilëve do të trajtohen pretendimet për krime lufte të UÇK-së, të përmendura në raportin e senatorit Dick Marty.

Marrëveshja ende nuk ka hyrë në fuqi, shkaku i procedurave të tjera, të cilat përfshijnë shkëmbimin e letrave njoftuese ndërmjet autoriteteve holandeze dhe atyre kosovare. Një muaj pasi kjo të ndodhë, marrëveshja bëhet e plotfuqishme.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending