Connect with us

Lajme

Specialja kërkon staf për gjykimin e “krimeve” të UÇK-së

Published

on

Edhe një muaj gjithçka do të jetë gati për të filluar punën Gjykata Speciale për krimet e luftës në Kosovë.
Zyra e prokurorit special është duke rekrutuar tashmë stafin që do të punoj në dhomat e specializuara dhe zyrat në Holandë e Serbi për të gjykuar të dyshuarit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.
Saktësisht nëntë muaj pas votimit të amendamenteve që hapën rrugën për krijim e Gjykatës Speciale, Bashkimi Evropian ka hapur konkursin ndërkombëtar për kompletimin e stafit që do të mundësoj funksionimin e saj.
Gazeta Fjala posedon konkursin e hapur nga BE, i cili parasheh zgjedhjen e stafit punues së Gjykatës Speciale dhe Zyrës së Prokurorit të Specializuar.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending