Connect with us

Lajme

Sot u përkujtuan dëshmorët Dalip Behra dhe Bekim Gashi nga Krusha e Madhe

Published

on

Në fshatin Krushë e Madhe të Komunës së Rahovecit sot në 18-vjetorin e rënies u përkujtuan dëshmorët Dalip Behra dhe Bekim Gashi, në tubim përkujtimorë morën pjesë Idriz Vehapi me bashkëpunëtorë, familjar dhe bashkëluftëtar të dëshmorëve.

Një fjalë rasti në tubimin përkujtimor mbajti edhe Kryetari i Komunës së Rahovecit Idriz Vehapi i cili tha se jemi këtu për te përkujtuar  Dalipin dhe Bekimin  dhe të gjithë ata luftëtar të cilët  derdhen gjakun e tyre për lirinë e vendit. Jemi sot për të përkujtuar  të gjithë ato vuajtje të cilat i kemi përjetuar , shumë vite me radhe me të rëndat i kemi përjetuar gjatë vitit 1998 dhe në pranverën e vitit 1999.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending