Connect with us

Sporti

Sot do të zhvillohen edhe 4 ndeshje të Vala Superliga

Sipas plan programit të Vala Superligës së Kosovës në futboll, sot zhvillon edhe 4 ndeshje të tjera në kuadër të javës së 13-të të kampionatit elitar të Kosovës

Published

on

Sipas plan programit të Vala Superligës së Kosovës në futboll, sot zhvillon edhe 4 ndeshje të tjera në kuadër të javës së 13-të të kampionatit elitar të Kosovës

Në përballjet e ditës së djeshme, Feronikeli mposhti Gjilanin me rezultat minimal 1:0, derisa me shifra identike përfundoi edhe takimi mes Drenicës dhe Hajvalisë.

Sot do të zhvillohetn edhe 4 ndeshje tjera. Prishtina pret Lirinë, me kryeqytetasit që do të kërkojnë të qëndrojnë në hap me liderin Feronikelin, e cila i shkon Dritës së Ismet Munishit si mysafir.

Trepça-Llapi është gjithashtu një tjetër duel interesant për tu përcjellur, pasi mitrovicasit do të kërkojnë të shkëputen nga vendi i fundit në tabelë, pozitë të cilën e ndajnë me Hajvalinë dhe Dritën që kanë pikë të barabarta.

Dhe në fund, Ferizaji do të jetë nikoqir i Besës në përballjen tjetër interesante të kësaj jave.

Kujtojmë se të gjitha takimet fillojnë nga ora 13:00. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending