Connect with us

Lajme

Sot mbahet seancë në rastin e Oliver Ivanoviqit

Gjykata e Apelit të Kosovës ka planifikuar për sot mbajtjen e një seance dëgjimore në rastin kundër udhëheqësit të Iniciativës Qytetare Serbe “SDP” Oliver Ivanoviq.

Published

on

Avokati Nebojsha Vlajiq  tha se gjykatësit në këtë seancë do të hetojnë pretendimet e mbrojtjes lidhur me ngjarjet për të cilat ishte dënuar Ivanoviq si dhe lidhur me atë se janë dëgjuar shumë dëshmitarë, dhe procedurat janë kryer para gjykatës së UNMIK-ut, transmeton Klan Kosova.

Në partinë e Ivanoviqit presin që dëshmitarët ta thonë “të vërtetën dhe arsyet për të cilat në  vitin 2002 është hedhur poshtë aktakuza kundër Ivanoviqit”

Zëvendësja e Ivanoviqit në SDP, Ksenija Bozhoviq ka thënë për  Kontakt Plus se dëshmitari është i njohur me të gjitha detajet e procesit gjyqësor që u zhvillua në vitin 2002 kundër Ivanoviqit para gjykatës së UNMIK-ut, dhe se ai pritet vetëm të thotë të vërtetën në lidhje me hedhjen poshtë të akuzave për mungesë provash, transmeton Klan Kosova.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending