Sot i jepet lamtumira e fundit Astrit Deharit

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje Astirit Dehari, i cili gjeti vdekjen të shtunënë në burgun e Prizrenit, do të varroset sot në orën 14 :00 në varrezat e Matiqanit të Prishtinës.

Periskopi.com Lajme

Në kujtim të tij, sot janë paraparë të mbahen edhe disa aktivitete.

aktivitete do të fillojnë në ora 11:00, me mbajtjen e një mbledhje komemorative, në Fakultëtin Filologjik të Universitete të Prishtinës.

Ndërsa, në ora 12:00 do të fillojë një marsh i organizuar nga organizatat studentore, i cili fillon nga Biblioteka kombëtare dhe vazhdon deri para Teatrit Kombëtar, ku do të bëhen homazhe./Periskopi/

Shpërndaje në: