Connect with us

Sporti

Sot derbi Feronikeli – Prishtina

Published

on

Prishtina sot udhëton drejt Drenasit për të zhvilluar kryendeshjen e javës së gjashtë në Vala Superligën e Kosovës në futboll, ndeshje e cila fillon nga ora 15:00.

Kryeqytetasit do të jenë mysafir të kampionit në fuqi, Feronikeli, skuadër e cila ka grumbulluar nëntë pikë në pesë javët e para dhe gjendet në pozitën e tretë në tabelë, pas Prishtinës dhe Trepçës ’89.

Në anën tjetër, kaltërebardhët kanë humbur të paktën përkohësisht pozitën e parë pas fitores së djeshme të Trepçës ’89 ndaj Lirisë së Prizrenit.

Por, në rast triumfi sot në Drenas, Prishtina do të rimerrte kreun me 16 pikë, një më shumë sesa skuadra mitrovicase. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending