Connect with us

Lajme

Sondazhi i NYT: Biden është përpara në katër shtete të mëdha

Published

on

Joseph Biden ka avantazh të qartë mbi presidentin Donald Trump në katër shtetet më të rëndësishme presidenciale, tregon një sondazh i ri.

Ish-zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës deri më tani ka avantazh në Veri në Wisconsin, Pensilvani, Floridë e Arizonë.

Sipas sondazhit nga New York Times, epërsia më e madhe e Biden është në Winconsin ku ka dallim për 11 për qind me Trump.

Paraqitja aktuale e Biden në hartën elektorale e sheh atë në pozitë më të favorshme sesa Trump në ditën e zgjedhjeve, por gjithashtu edhe më të favorshme sesa çdo kandidat tjetër presidencial që prej vitit 2008, kur Barak Obama u bë shef i Shtëpisë së Bardhë.

Mundësia e gabimit në sondazh thuhet të jetë 3.2 pikë përqindje në Wisconsin dhe Florida; 3 pikë në Arizona dhe 2.4 pikë në Pensilvani.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending