Connect with us

Sporti

Sokoli: Turqia favorite, por Kosova ka skuadër cilësore

Trajneri i njohur kosovar, Bylbyl Sokoli ka folur rreth përballjes së radhës që Përfaqëesuesja e Kosovës e zhvillon si mysafire ndaj Turqisë.

Published

on

Ai thotë se Turqia është favorite në këtë sfidë, mirëpo beson se Kosova mund ta rrezikojë pasi ka lojtarë cilësor në skuadër.

“Turqia është favorite, por Kosova ka ekip cilësor që mund t’i kundërvihet denjësisht Turqisë”, deklaroi Sokoli për Periskopin.

Ai mendon se do të ishte më mirë po të kishim një ligë të përbashkët shqiptare, ndërsa flet edhe për favoritët për titull në Vala Super Ligën e Kosovës në futboll.

“Në të gjitha aspektet do të ishte më mirë po të kishim një ligë unike, një kampionat të përbashkët. Mendoj se favoritë për titull janë Trepça ’89, Feronikeli dhe Prishtina”, përfundoi ai. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending