Connect with us

Sporti

Sneijder’it dhe Ribery’s iu ‘vodhën’ nga një ‘Top i Artë’

Published

on

Wesley Sneijder dhe Franck Ribery do të ishin fitues të nga një ‘Topi të Artë’, nëse do të merreshin parasysh vetëm votat e gazetarëve.

Formati i Topit të Artë ka ndryshuar që nga vitit 2010, pasi gazeta France Football dhe FIFA vendosën që ta ndajnë vetëm një shpërblim për lojtarin më të mirë në Evropë.

Nëse do të ishin llogaritur vetëm votat e gazetarëve, në vitin 2010, Topin e Artë do ta fitonte Wesley Sneijder, i cili me Interin fitoi të gjithë trofetë, shkruan e përditshmja spanjolle AS.

Ai mori 293 pikë nga gazetarët, duke lënë prapa Iniestan, Xavin dhe Messin. Por, ky i fundit fitoi Topin e Artë me vota të trajnerëve.

Njësoj ndodhi edhe më 2013. Franck Ribery ishte më i votuari me 524 pikë por fitues u shpall Ronaldo, falë votave nga trajnerët. /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending