Connect with us

Sporti

Skuadrës së njohur i dëmtohen tre portierë, ja çfarë vendimi merr

Hamburg ka probleme të mëdha në lëndime dhe ka mbetur pa asnjë portier.

Published

on

Skuadrës gjermane iu janë lënduar tre portierët e ekipit të parë.
Fillimisht u lëndua portieri i dytë i skuadrës Christian Mathenia, që është i shtrirë në spital dhe është nën kujdesin e mjekëve të Hamburgut.

Por nuk ishte ndonjë panik derisa lëndim në muskulin e këmbës së djathë pësoi edhe portieri i tretë Andreas Hirzel.

Por kur të pikën të këqijat atëherë hapja derën.

Lëndim në stërvitje ka pësuar edhe portieri i parë i skuadrës, Rene Adler dhe nuk do të mund të luaj të shtunën ndaj Dortmundit.

Kësisoj trajneri i skuadrës, Markus Gisdol është detyruar që të marrë dy portierët nga skuadra e dytë e Hamburgut.

Hamburg II luan në ligën amatore Regional West dhe portierët Tom Mickel dhe Tino Dehmelt do të merren në skuadrën e parë në përballjen ndaj Dortmundit.

Pas nëntë xhirove në Bundesliga, Hamburg ende është pa fitore duke marrë vetëm dy barazime dhe ka pësuar shtatë humbje.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending