Connect with us

Sporti

Skuadra kosovare që ka tifozë të zjarrtë nis ndërtimin e stadiumit

Komuna e Kaçanikut ka filluar punimet në projektin “Ndërtimi i stadiumit të futbollit në fshatin Stagovë”.

Published

on

Sipas menaxherit të projektit të ndërtimit të stadiumit të futbollit Ilir Koraçi, shuma e mjeteve të cilat do të investohen në këtë projekt është 266 mijë e 397 euro mjete të ndara nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe Komuna e Kaçanikut, ndërsa projekti do të realizohet në periudhën dy vjeçare, njofton transferimet.com.

Nga ky projekt i rëndësishëm për Komunën e Kaçanikut do të përfitojnë të rinjët të cilët dëshirojnë ta përvetësojnë talentin e tyre në futboll në kuadër të klubeve sportive të futbollit.

Komuna e Kaçanikut tashmë është orientuar në zhvillimin e infrastrukturës sportive, përkatësisht në krijimin e kushteve sa më të mira për zhvillimin dhe promovimin e sportit në tërësi në qytetin e Kaçanikut. /Transferimet.com/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending