Connect with us

Lajme

Skocia kërkon shkëputjen nga Britania e Madhe

Published

on

Pas votës britanike për daljen nga BE, Nicola Sturgeon, që mban postin e Ministres së Parë, ka lëshuar një deklaratë që i shkon pas vullnetit të skocezeve, që nuk donin daljen nga eurogrupi.

Sipas BBC, ajo ka theksuar se Parlamenti i Skocisë duhet ta ketë të drejtën të vendosë për një referendum, pasi sipas saj, Skocia është nxjerr nga BE-­ja kundër vullnetit të saj .

“Është demokratikisht e papranueshme që Skocia u përball me daljen nga BE kundër vullnetit të saj”­ tha ajo. Ajo shtoi se qeveria skoceze do të fillojë përgatitjen e legjislacionit për të mundësuar një tjetër votë për këtë çështje. Sipas rezultatit final 62% e skocezeve donin qëndrimin në BE dhe 38% largimin. /Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending