Connect with us

Lajme

Skena dhune: Emigrantët rrahen me drunj midis Parisit (Foto)

Mediat e huaja po raportojnë për një rrahje masive mes emigrantëve në kryeqytetin e Francës me drunj e mjete të forta, pak orë pasi autoritetet franceze hoqën një kamp në këtë zonë të Parisit.

Published

on

Në një gjendje kaosi, fotoreporterët kanë arritur të kapin momentet kur emigrantët gjenin drunj për ta goditur njëri-tjetrin me sa kishin fuqi, transmeton Periskopi.

Nuk dihet ende se çfarë e shkaktoi këtë rrahje masive mes emigrantëve, shkruan Daily Mail.

Por dyshohet se pas heqjes së kampeve të tyre që filloi mëngjesin e së hënës, emigrantët eritreanë dhe afganë, veçse kishin filluar një konflikt verbal në përpjekjet e tyre për të ruajtur territoret e qëndrimit.

Presidenti francez, Francois Hollande e ka bërë të qartë se Franca nuk do të lejojë më kampe refugjatësh.

Javën e kaluar autoritetet franceze kanë hequr edhe kampin më të madh në Calais, i njohur si Xhungla e Refugjatëve. /Periskopi/

14 13 39FA713F00000578-0-image-a-41_1478079595431 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending