Connect with us

Lajme

Skandaloze: Vajzat e mitura vaksinohen pa dijeninë e prindërve

Vajzat në klasë të shtatë të shkollës fillore “Kirili dhe Metodi” në Kamenicë të Maqedonisë sot janë vaksinuar me HPV vaksinën, por, pa dijeninë e prindërve të tyre, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Published

on

Vajzat u dërguan në punishten për vaksinim me arsyen se shkojnë në shikim sistematik, pa u thënë se ato do të vaksinohen me HPV.

Me këtë vaksinë kundër kancerit të qafës së mitrës janë përfshirë vajzat nga 12 vjeç. Njëra prej nënave njoftoi padi ndaj shkollës për shkak se ajo nuk është njoftuar se vajza e saj 12 vjeçare do të vaksinohet, njofton NovaTV. /Telegrafi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending