aksident treni / Foto: Kushtrim Ternava

S’ka sinjalizim, të vdekur dhe aksidente vazhdimisht në hekurudhat e Kosovës (Foto)

Një veturë është përplasur me trenin që udhëton nga Prishtina për në Pejë.

Periskopi.com Lajme

Aksidenti ka ndodhur të premten gjatë ditës në dalje të Prishtinës.

Kohëve të fundit përgjatë hekurudhave të Kosovës kanë ndodhur disa aksidente dhe ka pasur disa persona të vdekur si pasojë e tyre.

Udhëtarët dhe ngasësit e veturave bëjnë të ditur se mungon sinjalizimi e udhëheqësit e hekurudhave nuk kanë marrë përgjegjësi asnjëherë.

Fotografi Kushtrim Tërnava sjell përmes fotografive aksidentin e të premtes, ku fatmirësisht askush nuk ka humbur jetën./ Periskopi

 

 

Shpërndaje në: