Connect with us

Lajme

“S’ka nevojë të testohen mësimdhënësit, por të hetohen Ministrat që degraduan arsimin”

Published

on

Partia Fjala konsideron se vendimi i MASHT që mësimdhënësit të i nënshtrohen testit të vlerësimit, është vendim i gabuar dhe fyen rëndë kualifikimin profesional të mësimdhënësve të Republikës së Kosovës.

“Është vërtetë e gabuar të kërkohet që ‘Testi i vlerësimit’ të bëhet më i vlefshëm se diploma dhe kualifikimi profesional. Ne Partia Fjala kërkojmë që gjithë Ministrat e MASHT të pasluftës, të hetohen dhe të japin përgjegjësi për degradimin e sistemit arsimor në Republikën e Kosovës, dhe jo të testohen mësimdhënësit”, thuhet në reagimin e kësaj partie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending