Connect with us

Lajme

Sivjet, 71 të vdekur në aksidente – mbi 8200 të lënduar

Published

on

Numri i aksidenteve në rrugët e Kosovës dita-ditës po merr përmasa shqetësuese. Nga janari deri më tash , 71 persona kanë humbur jetën, ndërsa 8,292 të tjerë kanë mbetur të lënduar, si pasojë e aksidenteve të trafikut, raporton KTV.

Kompania grafike “Online Studio” ka marrë iniciativë që përmes panove, të cilat përmbajnë mesazhe sensibilizuese të vendosura nëpër disa rrugë të kryeqytetit, të vetëdijësojnë qytetarët në komunikacion.

Mirëpo deri më sot, pavarësisht këtyre fushatave dhe kampanjave sensibilizuese për mosngasjen e veturave me shpejtësi të madhe apo edhe përdorimit të telefonit, gjithë këto nuk kanë arritur të tregojnë rezultate pozitive.

Qytetarët e pranojnë se këto iniciativa nuk bëjnë punë. Policia e Kosovës ka treguar se krahasuar me vitin paraprak, numri i aksidenteve ka shënuar dukshëm rritje.

Zëdhënësi i Policisë, Daut Hoxha, tha se shkaktari kryesor i aksidenteve mbetet faktori njeri.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending