Connect with us

Lajme

Sinjale për zgjedhje në pranverë

Kadri Veseli ka përsëritur qëndrimin e tij se vendi mund të shkojë në zgjedhje të parakohshme, nëse subjektet politike arrijnë marrëveshje për një gjë të tillë. Kjo deklaratë vlerësohet si sinjal i qartë për zgjedhje të reja, të cilat sipas opozitës dhe analistëve mund të mbahen në pranverën e vitit të ardhshëm

Published

on

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, e ka përsëritur qëndrimin e tij se vendi mund të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare, nëse subjektet politike arrijnë marrëveshje për një gjë të tillë.

Kjo deklaratë po vlerësohet si sinjal i gatishmërisë së PDK-së për zgjedhje të reja, në kohën kur edhe subjektet opozitare vazhdimisht po kërkojnë zgjedhje.

Aktualisht vetëm në Lidhjen Demokratike e Kosovës(LDK) hezitojnë të flasin për zgjedhje të reja, shkruan sot Gazeta “Zëri”.

Por, edhe në të kaluarën vendi ka shkuar në zgjedhje në momentin që partneri i madh i koalicionit ka shprehur vullnetin për një gjë të tillë.

Kështu sipas subjekteve opozitare dhe analistëve zgjedhjet e jashtëzakonshme do të mund të mbahen në pranverën e vitit të ardhshëm.

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë për “Zërin” se koalicioni nuk është duke kërkuar zgjedhje.

Sipas tij, Kadri Veseli vetëm nuk po e mohon mundësinë e zgjedhjeve nëse ka konsensus..

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending