Connect with us

Lajme

Sindikata nuk do të lejojë të ndodhë testimi i mësimdhënësve vitin e ardhshëm

Published

on

Planifikimi i testimit të mësimdhënësve nga Ministria e Arsimit ka nxitur debat tek mësimdhënësit dhe Sindikata e Arsimit.

Sindikata e Arsimit pati shprehur qëndrimin e saj kundër çdo forme të testimit, si dhe pati paralajmëruar grevë në rast se ndodh kjo gjë.

E, ministri i Arsimit, Arsim Bajrami, në një prononcim për media ka thënë se testimi do të fillojë vitin e ardhshëm. Sipas tij, duhet larguar stresi sa i përket këtij vlerësimi, sepse kjo do të ndodh në kohën e duhur.

Ai theksoi se rezultati nuk do të jetë individual dhe se kjo do t’i ndihmoj Ministrisë së Arsimit për t’i orientuar fondet për trajnimin e mësimdhënësve.

Ndërsa, Rrahman Jasharaj, kryetar i Sindikatës së Arsimit, edhe njëherë theksoi se nuk do ta pranojnë asnjë formë testimi – as këtë vit e as vitin e ardhshëm.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending