Connect with us

Sporti

Sinani largohet nga KB Bashkimi

Basketbollisti nga Prishtina, Gazmend Sinani ka konfirmuar largimin e tij nga skuadra e KB Bashkimit.

Published

on

Basketbollisti nĂ« fjalĂ« kishte kaluar nĂ« kĂ«tĂ« sezon te skuadra e “arpagjik’t”, ku u shĂ«ndrrua nĂ« njĂ« lojtar kyq nĂ« kĂ«tĂ« fillim sezoni.

“Po, do tĂ« largohem nga KB Bashkimi. Por nĂ« javĂ«n qĂ« vjen ju tregoj se ku do iki”, raporton Koha.net.

Ai nuk e ka treguar skuadrën e re të tij, por duket se do të jetë një aventurë e re europiane për basketbollistin prishtinas. Sinani përmes një postimi në Facebook ka falënderuar klubin dhe tifozët e KB Bashkimit.

“Dua t’i falĂ«nderohem klubit tĂ« Bashkimit, tifozĂ«ve dhe qytetit tĂ« Prizrenit pĂ«r pritjen e ngrohtĂ« dhe ditĂ«t e mrekullueshme qĂ« kaluam sĂ« bashku. Edhe pse nuk kemi qenĂ« sĂ« bashku pĂ«r njĂ« kohĂ« tĂ« gjatĂ«, mĂ« keni bĂ«rĂ« tĂ« ndihem si nĂ« shtĂ«pinĂ« time. Bashkimi mĂ« ka mundĂ«suar qĂ« tĂ« bĂ«jĂ« njĂ« hap tĂ« madh nĂ« karrierĂ«n time, tĂ« luaj nĂ« EvropĂ«. Shpresoj tĂ« takohemi sĂ«rish nĂ« tĂ« ardhmen. I juaji, Gazmend Sinani”, ka shkruar ai. /Periskopi.com

 

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending