Simpatizantët e VV-së dhe serbët bashkohen kundër Thaçit

Periskopi.com Lajme

Fyerjet kundër personaliteteve në Kosovë nga simpatizantë e VV-së nuk kanë të ndalur. Pasi dje fyen rëndë ish-kryeministrin e Kosovës dhe liderin e LDK-së, Isa Mustafa, ata kanë vazhduar të fyejnë edhe Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.

Këtyre fyerjeve dje u hapi rrugë ish-zëvendëskryeministrit të Kosovës, Haki Abazi i cili tha se të hënën Hashim Thaçi mund të mos kthehet fare nga Haga.

Thaçi dje kishte kujtuar masakrën e Srebrenicës në profilin e tij në Twitter, por edhe në Facebook.

Menjëherë janë mobilizuar aktivistë të VV-së. “Hipokrit. Ti je i akuzuar, derisa je duke bërë këtë Tweet”, ka shkruar Dugi Berisha.

Me konstatimin e tij është pajtuar edhe serbi Filip Stefanovic. “Pajtohem vëlla”, ka shkruar serbi.

Edhe në profilin e tij në Facebook, simpatizantë e VV-së, kanë vazhduar fyerjet ndaj pothuajse çdo postimi që bën Thaçi. “Ty më mirë me të pikëllu lajme që ke mu lidh të hënën”, ka qenë një reagim i Erionit Krasniqi, i cili në Facebook shpërndan lajme në mbështetje të liderit të VV-së, Albin Kurtit.

Shpërndaje në: