Connect with us

Lajme

Si po i raporton Kina zgjedhjet amerikane: “Kaos, trazira civile, krizë shëndetësore”

Published

on

Qeveria kineze është tepër e zellshme për të treguar që sistemi i saj politik është më i mirë se sa demokracia.

Në vend se të komentojë garën për Shtëpinë e Bardhë, mediat kineze janë fokusuar në trazirat e fundit civile dhe në krizën shëndetësore të shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, thotë korrespondenti i BBC-së Zhaoyin Feng, përkthen Periskopi.

Presidenti aktual amerikan Donald Trump ka qenë një armik i madh i Kinës gjatë kohës së tij si president, me një luftë të ashpër tregtare që ende po vazhdon.

As presidenti Biden nuk pritet t’i përafrojë marrëdhëniet me ekonominë e dytë më të madhe në botë, e cila parashihet ta kalojë edhe ShBA-në pas vetëm pesë vitesh. /Periskopi  

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending