Connect with us

Lajme

Si iu dha RASTËSISHT leja për terminal Margarita Kadriut në kohën kur u votua Thaçi President?

Published

on

Lutfi Zharku, ministër i Infrastrukturës, ka komentuar mbrëmë lidhur me akuzat se koalicioni qeverisës PDK-LDK ka blerë votën e deputetes Margarita Kadriu.

Kritikat janë drejtuar nga Ministria e Infrastrukturës që mori vendim për të licencuar terminalin e mallrave në pronësi të kompanisë City Park të Ruzhdi Kadriut, babait të deputetes Kadriu

Por Zharku mbrëmë në emisionin “Ekonomia me Erëzën”, në Kohavision , deklaroi se ai personalisht vetëm ka kryer obligim ligjor për licencimin e këtij terminali.

“Në realitet unë e kam kryer obligimin tim ligjor, në bazë të aplikimit të tyre. Kështu që çdo lidhshmëri tjetër me procese politike themi që është çështje e interpretimeve të ndryshme. Unë nuk mund ta ndali askënd, por unë kam zbatuar ligjin”, ka thënë Zharku duke shtuar se aplikuesit për terminal kanë respektuar kriteret e kërkuara për kryerjen e kësaj veprimtarie biznesore.

Zharku u pyet se pse ky vendim u mor pikërisht në kohën kur Thaçit i duhej prezenca e Kadriut në parlament për të bërë kuorumin për zgjedhjen e presidentit.

“Mund të jetë një koincidencë”, deklaroi Zharku.

Ai shtoi se kompania City Park ka aplikuar para një viti dhe se Ministria nuk i ka kthyer përgjigje.

“Kur kam ardhur unë në këtë ministri, aplikacionit të saj i ka skaduar afati. D.m.th nuk iu ka përgjigj ministria qysh para se unë të vija në ministri”, ka thënë Zharku.

Por pse më herët ndodhi që të skadojë afati i aplikacionit dhe tash të merret vendim për licencim, pikërisht në kohën e zgjedhjes së presidentit.

“Ajo mund të jetë koincidencë. Mund të jenë interpretime të lira, por kjo është koincidencë dhe çështja e besimit është perceptim dhe se unë nuk mund ta bind askënd që është kështu apo ashtu’’, ka shtuar Zharku.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending