Connect with us

Lajme

Si duhet të flasim për Turqinë sipas Rexhep Qosjes

Published

on

Ngjarjet e fundit në Turqi kanë polarizuar edhe opinionin në Kosovë.

Nëpër media ka nisur të shpërndahet një deklaratë e akademikut Rexhep Qosja dhënë në emisionin “Dritare me Rudina Xhungën”.

Qosja kishte folur për marrëdhëniet turko-kosovare.

Ai kishte porositur se shqiptarët nuk duhet të flasin me gjuhën e serbëve për Turqinë, duke thënë se Turqia nuk përbën kurrfarë rreziku ndaj Kosovës.

“Unë mendoj se shqiptarët nuk kanë kurrfarë droje dhe kurrfarë rreziku prej Turqisë, përkundrazi marrëdhëniet e Shqipërisë dhe të Kosovës janë shumë të mira dhe këto marrëdhënie të Shqipërisë me Turqinë dhe të Kosovës me Turqinë i nxit, i përkrah, i frymëzon, i pranojnë edhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Pra, për marrëdhëniet e Shqipërisë dhe të Kosovës me Turqinë në asnjë rast nuk duhet të flasim me gjuhën e Serbisë dhe të serbëve”, kishte thënë Qosja.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending