Connect with us

Lajme

Si do të vepronte Thaçi nëse do të paditej nga Specialja?

Published

on

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, sot i ka bërë thirrje politikanëve dhe shokëve të tij që të dorëzohen në Gjykatën Speciale në qoftë se kundër tyre ngriten padi, por në ndërkohë nuk ka dashur të paragjykojë rreth asaj se si do të vepronte ai nëse do ta gjente veten në situatë të njëjtë.

Këto deklarata Thaçi i ka dhënë për agjencinë austriake APA, e cila konstaton se presidenti kosovar në të njëjtën kohë i ka ikur përgjigjes në pyetjen se çfarë do të bënte në rast se padia do të ngritej edhe kundër tij, shkruan Tanjug, transmeton Klan Kosova.

“Gjykata është themeluar nga institucionet e Kosovës, me vullnetin e deputetëve të parlamentit të Kosovës”, ka deklaruar ai dhe ka kujtuar se derisa ai ishte në postin e kryeministrit kishte kontribuar në krijimin e kësaj gjykate.

“Në asnjë rast kjo nuk është negative për Kosovën, por është avantazh, meqë të gjitha akuzat që rrinë pezull nesh si retë e zeza do të sqarohen”, ka deklaruar ai.

Presidenti po ashtu ka shtuar se UÇK-ja ka bërë luftë të drejtë dhe se i ka respektuar të gjitha të drejtat ndërkombëtare. “Nëse i kemi shkelur ligjet, atëherë ato nuk ishin ndërkombëtare, por ligjet e Sllobodan Millosheviqit”.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending