Connect with us

Lajme

Si dështoi Kuvendi të votojë emërimin e anëtarëve të OSHP-së

Published

on

Kuvendi i Kosovës nuk ka arritur t’i votojë propozimet e qeverisë për anëtarë të Organit Shqyrtues të Prokurimit, raporton KTV.

Pa opozitën e pa gaz lotsjellës, vazhdimi i seancës zgjati vetëm pak minuta e partitë në pushtet dështuan të votojnë anëtarët e bordit të OSHP-së, si njëri nga 8 kushtet për liberalizimin e vizave.
Emra me kredibilitet moral e profesional për OSHP-në kërkoi deputeti i ri i PDK-së, Avdyl Imeri. 75 deputetë ishin në sallë, por vetëm 43 votuan për herën e parë, ndërsa në tentimin e dytë 40 për 1 kundër dhe 1 abstenim. Fare në votim nuk kanë marrë pjesë deputetët e LDK-së, këtë e tregon edhe votimi elektronikm raporton KTV .

Kohavisioni merr vesh se arsyeja e mosvotimit të LDK-së ishte mospërzgjedhja e Agim Shalës për të qenë pjesë e bordit të OSHP-së. Deputetët janë të lirë të vendosin për votë, u ka thënë gazetarëve pas seancës 5 minutëshe shefi i deputetëve të PDK-së, Adem Grabovci.
Ai ka kërkuar nga Qeveria që të sjellë sa më shpejt emrat dhe ata të jenë me kredibilitet.

Nga aty ai e shfrytëzoi rastin t’i bëjë thirrje opozitës që t’i kthehen Kuvendit e seancave normale.
Pas më shumë se 6 muajsh, kjo ishte seanca e parë e rregullt e Kuvendit që nuk u pengua nga opozita. AAK-ja ka vendosur të bojkotojë punën për këtë mandat, e Vetëvendosje do të marrë vendim për çdo seancë.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending