Connect with us

Lajme

Shtrenjtohet nafta pas sulmit amerikan në Siri

Published

on

Çmimet e naftës kanë kaluar shkallën mbi 55 dollarë në tregjet ndërkombëtare, pasi që Shtetet e Bashkuara të Amerikës kryen një sulm ajror mbi bazën ushtarake siriane, duke shfaqur frikën se konflikti mund të përhapet në gjithë rajonin e pasur të naftës.

Në tregun londinez një barel naftë u shtrenjtua për 38 centë dhe kapi shumën 55,27 dollarë. Në tregun amerikan një barel i naftës tregtohej 47 centë më shtrenjtë, ose 52,17 dollarë.

Tregu i naftës ishte “tronditur” nga aksioni ushtarak amerikan në Siri dhe kishte spekulime për rritje të çmimit të naftës.

“Duket se lajmet e reja kthejnë në fokus rreziqet gjeopolitike”, vlerëson Frank Klumpp nga Landesbank Baden-Wuerttemberg.

Prodhimi i naftës në Siri është relativisht i ulët, por për shkak të pozitës së saj gjeografike ka frikë se mund të ketë probleme me furnizim nga vendet tjera të pasura me naftë në rajon.

Megjithatë, analistët thonë se konflikti në Siri nuk do të ndikojë në thelb për rritjen e mëtejme të çmimeve të naftës.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending