Connect with us

Lajme

Shtohen masat e sigurisë në Kosovë pas sulmeve në Bruksel

Published

on

Pas sulmeve terroriste në Bruksel, Policia e Kosovës ka shtuar masat shtesë për siguri dhe parandalim të incidenteve të mundshme në tërë territorin e vendit.

Zyrtarë të Policisë së Kosovës thonë se policia dhe institucionet tjera të sigurisë bëjnë vlerësime të vazhdueshme lidhur me nivelin e kërcënimit nga çfarëdo aktiviteti kriminal, duke përfshirë edhe kërcënimin nga terrorizmi.

“Referuar edhe situatës së fundit Policia ka ndërmarrë masa shtesë me qëllim të ofrimit të sigurisë dhe parandalimit të incidenteve të mundshme në gjithë territorin e Kosovës”, thonë zyrtarë të policës për KosovaPress.

Sipas tyre nuk ka ndonjë informacion konkret për ndonjë sulm të mundshëm terrorist.

“Tani nuk ka ndonjë indikacion apo informacion konkret për ndonjë sulm të mundshëm terrorist në Kosovë, por as edhe Kosova nuk mund te jete imune sikurse nuk janë edhe shtetet më të zhvilluar në rajon e më gjerë. Institucionet e vendit janë të gatshme që varësisht nga situata të ndërmarrin të g jitha masat e nevojshme me qëllim të parandalimit të çfarëdo lloj kërcënimi ndaj sigurisë së vendit në përgjithësi dhe kundër qytetarëve të saj në veçanti”, thuhet në deklaratën e policisë

Zyrtarë për informim në polici thonë se varësisht nga analizat paraprake, Policia e Kosovës me qëllim të parandalimit dhe sjelljes së të dyshuarve para organeve të drejtësisë monitoron aktivitetin e personave për të cilët ekziston dyshimi se kanë kryer apo do tentojnë të kryejnë ndonjë vepër penale.

Por zëdhënësja e Aeroportit të Prishtinës “Adem Jashari”, Valentina Gara tha se nuk kanë ndërmarrë masa shtesë për sigurinë e aeroporti, si rezultat i sulmeve në vendet publike në Bruksel.

 

 

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending