Connect with us

Lajme

Shteti serb vrau qindra mijëra njerëz në Ballkan, por thotë se s’ka nevojë të kërkojë falje

Serbia nuk ka nevojë për askënd që të kërkojë falje për të gjitha luftërat në histori, sikurse edhe për bombardimet e NATO-s, por mund të jetë vetëm krenarë për luftëtarët e saj, tha Ministri i punës, punësimit, çështjeve të luftëtarëve dhe çështjeve sociale Alekasnder Vulin.

Published

on

 

Ai këto komente i bëri gjatë kremtimit të Ditës së luftëtarëve të komunës së Brus ku tha se për këtë arsye ministria kërkon të përmirësojë statusin e luftëtarëve dhe familjeve të tyre.

Vulin shtoi sem Serbia përmes historisë nuk e ka anashkaluar ndonjë luftë, sikurse çdo brez, dhe kjo është arsyeja pse ai thotë se tani drejton politikën e neutralitetit ushtarak, transmeton lajmi.net.

“Ne nuk duhet të kërkojmë falje për të gjithë, ne duhet të jemi krenarë për veteranët tanë dhe ata që kanë dhënë jetën e tyre dhe shëndetin e tyre dhe që ishin atje”, tha Vulin.

Ministri vendosi  kurora dhe bëri homazhe në monumentin e luftëtarëve të rënë gjatë Luftës së Parë Botërore në Brus.

Sipas tij, kombi serb ka luftuar gjithmonë për liri të popujve të tjerë dhe populli serb kurrë nuk u përpoq për të zgjeruar hapësirën e jetesës në kurriz të një kombi tjetër./lajmi.net

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending