Connect with us

Lajme

Shtatëvjeçarja siriane me deklarata të fuqishme për Trumpin e Putinin

Published

on

Si kundërpërgjigje ndaj një sulmi kimik që ndodhi në provincën Idlib të Sirisë, ku humbën jetën rreth 80 persona në mesin e tyre fëmijë, Presidenti amerikan Donald Trump dha urdhër për një sulm ajror ndaj një baze ushtarake të Assadit në shtetin sirian.

Por shumë e përshëndetën sulmin amerikan në Siri, e disa jo.

Megjithatë tejet mbështetëse dhe falënderuese doli të jetë refugjatja siriane Bana Alabed e cila u bë e njohur për gjithë botën nga rrëfimi i përjetimeve të saj të luftës së tmerrshme gjashtëvjeçare në Sirim njofton Klan Kosova.

”Jam një fëmijë sirian i cili vuajti nga regjimi i Bashar al-Asad dhe Putini. E mirëpres aksionin e Donald Trump për t’i luftuar vrasësit e popullit tim”.

Ky është reagimi i Banas të cilin e ka publikuar në llogarinë e saj Twitter, e që në këtë mesazh ajo ka fajësuar dhe Presidentin rus Vladimir Putin.

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending