Connect with us

Lajme

Shtatë të vdekur dhe mbi 30 të zhdukur në një shpërthim në një kantier

Njoftimet nga Pakistani bëjnë të ditur se të paktën 7 punëtorë kanë vdekur dhe më shumë se 50 janë lënduar nga një varg shpërthimesh në një punëtori ku anijet e mëdha po çmontoheshin.

Published

on

Shpërthimet në një tanker të papërdorur të naftës në Gadani, në punëtorinë ku çmontohen anijet, ndodhën kur 100 punëtorë ishin duke punuar.

Të paktën edhe 30 punëtorë të tjerë janë zhdukur, bëjnë të ditura njoftimet e mediave nga Pakistani.

Autoritetet thonë se numri i të vdekurve mund të rritet meqë një numër i punëtorëve është bllokuar brenda anijes që po digjet.

Kantieri i çmontimit të anijeve, që shtrihet rreth 10 kilometra larg bregut të Pakistanit, është i vendosur 60 kilometra në veriperëndim të Karachit.

Është objekti i tretë më i madh në botë dhe punëson rreth 6 mijë njerëz. (REL)

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending