Connect with us

Lajme

Shqyrtohen ndarjet buxhetore për vitin 2020

Published

on

Komisioni për Buxhet dhe Transfere sot do të mbajë mbledhje, ndërsa do të shqyrtohen ndarjet buxhetore për vitin 2020.

Mbledhja e Komisionit mbahet në ora 11:30.

“Shqyrtimi në parim i Projektligjit nr.07/L-001 mbi Ndarjet Buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2020 është pikë e rendit të ditës”, thuhet në njoftim.

Ndryshe, Qeveria e Kosovës më 10 mars ka miratuar Projektbuxhetin e vitit 2020 dhe e ka proceduar në Kuvend.

Të gjitha shpenzimet buxhetore për këtë vit do të jenë 2 miliardë e 357 milionë euro.

Ministri i Financave, Besnik Bislimi, ka treguar për sfidat që do t’i kenë edhe me borxhet që kanë mbetur nga qeveria e kaluar, si dhe kontratat e nënshkruara.

Ai ka shtuar se të hyrat buxhetore për këtë vit pritet të janë 2 miliardë e 20 milionë euro.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending