Connect with us

Lajme

Shqiptarja nga Vjena flet për sulmin terrorist që i shpëtoi për një fije floku

Published

on

Eva Dyrnjaja, që jeton në Vjenë gjatë një lidhje për Euronews Albania foli për sulmin në armë në kryeqytetin e Austrisë, ku deri tani raportohet për 6 të vdekur. Znj. Dyrnjaja tha se, vetëm 30 minuta para ngjarjes ka kaluar në qendër të Vjenës ku edhe ndodhi sulmi me armë. Ajo thotë se, ende nuk është e qartë nëse sulmi ka të bëjë me sinagogën.

“Jam shumë e prekur pasi vetëm 30 minuta më parë, isha në qendër të Vjenës ku ndodhi ngjarja. Numri i viktimave ka arritur në gjashtë mes tyre dhe një polic. Deri tani flitet për tre autorë, një prej të cilëve është vrarë. Policia është shumë e rezervuar në dhënien e informacionit”, u shpreh shqiptarja.

Sulmi ka ndodhur rreth orës 20:00 dhe sipas policisë ka ndodhur njëkohësisht në disa vendndodhje të ndryshme dhe gjithçka ka ndodhur një ditë para se të niste bllokimi i dytë për shkak të COVID-19.

“Policia ka bërë thirrje që njerëzit të qëndrojnë nëpër shtëpia ndërsa ata që gjenden në vende të hapura të mos lëvizin. Nuk është ende e sigurt, nëse sulmi lidhet me sinagogën pasi ka qenë mbyllur dhe ka masa sigurie të larta. Kishte kohë që ishte e mbyllur dhe nuk mendohet se ka një lidhje me sinagogën”, tha znj. Dyrnjaja

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending