Connect with us

Lajme

Shqiptari nga Kosova që përloti Bill Clintonin në një restorant në New York! (Foto)

Bill Clinton është përlotur në një restorant kur një kamarier shqiptar i ra në gjunjë duke e falënderuar atë se ia kishte shpëtuar jetën.Ish-presidenti i Amerikës dhe Zonja e Parë ishin duke darkuar në restorantin e njohur “Sea Fire Grill”, në New York.

Published

on

 

“Derisa ata darkonin, kamarieri – një emigrant shqiptar – i është afruar te tavolina, i ka rënë në gjunjë dhe i ka thënë Billit: “Zotëri, dua t’ju falënderoj. Mos të kishe qenë ti, nuk do të isha gjallë sot”, shkruan në ballinën e saj një prej portaleve më të mëdha në SHBA, TMZ.com.

Kamarieri u rrëfeu Clintonëve një histori pikëlluese, njofton ky portal. “Ai rrëfeu se është një refugjat i cili kur ishte 16 vjeç kishte përjetuar luftën në Kosovë dhe pastaj ka ikur pa e ditur se ku po shkon. Po ashtu, ai i tha ish-presidentit sesi babai i tij dhe anëtarët e tjerë të familjes u torturuan gjatë luftës.

Kamarieri 32 vjeç, i cili në Shtetet e Bashkuara ka arritur në vitin 1999, i tha Clintonit se ushtria e Amerikës, të cilën ky i fundit e ka autorizuar, ka përzënë forcat serbe nga Kosova gjë që çoi në paqe dhe mbijetesën e tij”.

Sipas TMZ.com, Presidenti Clinton është emocionuar shumë, ndërsa ia ka shtrënguar dorën kamarierit dhe është përshëndetur me të gjithë stafin.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending