Connect with us

Lajme

Shqiptari 18 vjeçar fiton kampionatin e bilardos në New York

Published

on

Klenti Kaçi ka fituar mbrëmë kampionatin e bilardos “Aramith Maters” në New York.

Djaloshi shqiptar këtë javë ka qenë në turneun e tretë të kampionatit të bilardos që po zhvillohet në SHBA dhe ka fituar çmimin e parë prej 12.000 dollarë.

“Por përveç çmimit të parë që ka fituar edhe parave, Kaçi është vlerësuar shumë për aftësitë e tij të jashtëzakonshme të vetëpërmbajtjes dhe maturinë me të cilën ai ka luajtur, e cila është shumë e rrallë edhe tek lojtarët të cilët kanë shumë përvojë”, shkruan World Pool Series.

18 vjeçari është shprehur se ndihet me të vërtetë shumë i lumtur, pasi ka arritur të mund lojtarët më të mirë në botë dhe ka arritur të fitojë turneun më të madh të jetës së tij.

“Në grupin e parë kam luajtur me të vërtetë shumë mirë, nuk bëra asnjë gabim”, tha Kaçi. “Në grupin e dytë bëra disa gabime por në fund unë fitova, kështu që jam në rregull. Ndihem me të vërtetë mirë me veten time pasi arrita të fitoj turneun më të madh të jetës sime.”

Askush nuk do ta kishte menduar se një djalosh 18-vjeçar do të mund të arrinte që të fitonte kampionatin e bilardos në të cilin luanin disa prej talenteve më të mira në botë.

Kaçi u përball në finale me Carlo Biado , i cili luajti në gjysmëfinale kundër Darren Appleton, themeluesin e World Pool Series.

Aktualisht ai vazhdon studimet në një gjimnaz në Shqipëri dhe është bërë pretenduesi kryesor për të qenë ylli më i ri premtues në kategorinë e profesionistëve të bilardos./Insajderi.com

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending