Connect with us

Lajme

Shqipëria përfshihet nga zjarret

Published

on

Shqipëria është përfshirë nga një valë e pazakontë të nxehti, që ka shkaktuar zjarre masive në shumë zona të vendit.

Autoritetet bëjnë të ditur se mijëra hektarë tokë, kullota dhe pyje janë djegur.

”Në 24 orët e fundit ka pasur 12 vatra zjarri në mbarë Shqipërinë,\” konfirmoi të premten Drejtoria e Përgjithshme e Emergjencave Civile.

Një numër të madh zjarresh ka pasur në Shkodër, Dibër, Berat, Tiranë, Durrës, Fier, Vlorë dhe Gjirokastër.

Sipas Drejtorisë së Emergjencave Civile, zjarret është e vështirë të vihen nën kontroll, pasi favorizohen nga temperaturat e larta në mbarë vendin.

Një zjarr i madh ka përfshirë një zonë me bimësi e pyje, në lagjen \”15 Shtatori\”, në Tepelenë.

Situata është alarmante, pasi zjarri rrezikon të prekë edhe shtëpitë private që ndodhen aty pranë.

Forcat zjarrfikëse dhe banorë të zonës janë angazhuar dhe po punojnë për të vënë nën kontroll zjarrin dhe për të mos lejuar avancimin e tij.

Parashikohet se gjatë fundjavës temperaturat në Shqipëri do të arrijnë deri në 40 gradë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending