Shqipëria, në protesta si Rumania

Mediat italiane kanë shkruar për protestën madhështore që po zhvillohen në Shqipëri.

Periskopi.com Lajme

Një prej tyre, Notizie Geopolitiche, shkruan se shqiptarët janë duke protestuar kundër qeverisë dhe protesta e tyre është njësoj si ajo në Rumani, shkruan syri.net.

Ndërsa një tjetër agjenci e pasqyron protestën, ndërsa thekson faktin se protesta do të vazhdojë në një çadër të ngritur përballë Kryeministrisë.

Shpërndaje në: