Connect with us

Sporti

Shqipëria mposhtet nga Serbia

Kombëtarja Shqiptare U-17 ka pësuar humbje edhe në ndeshjen e dytë kualifikuese për Europianin 2017.

Published

on

Pas disfatës me Italinë, Kuqezinjtë u mposhtë sot nga Serbia me rezultat 2:0.

Në stadiumin “Bruno Buçi” të qytezës Rusi, ekipi i trajnerit Mustedanagiç e pa veten në disavantazh pas vetëm pesë minutash. Dean Liço pengoi në zonë Stupareviçin dhe nga pika e bardhë kapiteni Djerlek u tregua i saktë.

Ende pa e marrë veten nga goli i pësuar, ekipi ynë u ndëshkua sërish. Radivoj Bosiç mposhti portierin Sinani me një gjuajtje nga kufijtë e zonës, duke e bërë të sigurt fitoren e serbëve.

Kuqezinjtë u përpoqën të reagonin, por e patën të vështirë të organizoheshin në sulm përballë një kundërshtari më cilësor.

Përfaqësuesja jonë e mbylli lojën me dhjetë lojtarë, pasi mbrojtësi Enes Isufi u përjashtua me kartonin e dytë të verdhë gjashtë minuta para fundit të kohës së rregullt.

Me këtë humbje Shqipëria u thotë lamtumirë shanseve për t’u kualifikuar në Raundin Elitë. Serbia merr kryesimin e grupit me pikë të plota, në pritje të Italisë që do të luajë me Maqedoninë.

Pikërisht fqinjët lindorë do të jenë kundërshtari i radhës i ekipit shqiptar në ndeshjen përmbyllëse, të hënën, ora 15:00 në stadiumin “Tulio Morganji” të Forlit.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending