Connect with us

Showbiz

Shqipëria e treta në “Miss Globe 2016”

Bukuroshet nga e gjithë bota, që morën pjesë në “Miss Globe 2016”, ishin pjesë e show-t që u zhvillua dje në mbrëmje në Tiranë, në bashkëprodhim me TVSH-në.

Published

on

Një spektakël që “Deliart Assosiation” e zhvilloi me sukses, si një nga 10 eventet më të mëdha të bukurisë botërore, nën prezantimin e Iva Merës dhe aktivistit për të drejtat e njeriut, Altin Hazizajt.

Iva 15193458_10154075646857944_6991265344327766104_n

Finalja e sponsorizuar nga shumë kompani prestigjioze, mes të cilave “Birra Korça”, shpalli më të bukurën e vitit dhe Miss-et nga e gjithë bota shkelën në skenën shqiptare, pasi kishin prekur bukuritë e viseve në çdo cep të Shqipërisë.

Vajzat konkurrente nga mbi 40 shtete të botës prezantuan bukurinë e tyre, por edhe të vendeve nga vijnë në finalen e madhe, ku bukuroshja filipinase, An Loren Kolis, dorëzoi kurorën e argjendtë te një tjetër mbretëreshë të bukurisë botërore. Miss India, Dempile Chetan Patel, në treshen e fortë me Miss Kolumbinë dhe Miss Shqipërinë, fitoi me vendimin e jurisë së “Miss Globe 2016”.

IMG_2057

Momenti i uljes në fronin e “Miss Globe 2016” në Tiranë ishte emocionues dhe u shoqërua me duartrokitje të shumta. Nata e gjatë televizive nuk u mjaftua vetëm me spektaklin e parakalimit nga vetë bukuroshet, pasi pjesë e saj u bënë dhe performancat e tyre artistike.

Nuk mund të mungonin të ftuarit specialë, si Corona, Aleksandër Gjoka, Eranda Libohova, Redon Makashi, Evis Mula, Manjola Nallbani, Vesa Luma & Big Basta, Kastriot Tusha, Ramona Tullumani, Renis Gjoka, grupi “Classic Boys”.

IMG_2052Atmosfera ishte shumë spektakolare me numrat artistikë të balerinëve, që drejtoheshin nga koreografja Olta Ahmetaj. Kompeticioni i bukurisë “Miss Globe” rikthehet në Shqipëri, vendi ku është organizuar për më shumë se 10 vite, e që këtë herë, përveçse mikpritës, është edhe zotërues i patentës origjinale.

25 nëntori bëri bashkë në “ExpoCity” bukuri nga e gjithë bota, për të zgjedhur në përfundim të spektaklit më të bukurën e globit në Shqipëri, vendi që përfaqësohej në këtë garë nga “Miss Shqipëria”, Kristiana Skura.

13607000_1222418917781871_7830797837936081631_n

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbiz

Kjo ka qenë shuma më e lartë që ka marr bakshish Meda

Published

on

Këngëtari i njohur Meda është shprehur se ishte thjeshtësia dhe modestia e bashkëshortes që e bëri për vete.

Meda u shpreh se ishte ai që bëri hapi e parë për t’u lidhur me të.

Ai shtoi se ndër vite Luljeta ka mbetur e njëjta.

Këngëtari ia atribuoi të dyve suksesin e martesës së shëndetshme

Meda zbuloi se bashkëshortja kujdeset për look-un e tij.

“Gjithmonë e kam pas në krah, më ka mbështetur! 90% të punës, look-ut tim, e përzgjedh Lulja, ajo më thotë tani më dukesh mirë dhe këto do veshësh sonte”.

“Dhe unë i them në rregull sepse i besoj. Ajo më ka bërë për vete me thjeshtësinë e vet. Jemi parë rastësisht, unë e kam bërë hapin e parë”.

“Ka qenë e thjeshtë, modeste, s’di ta përshkruaj, është e njëjta si ka qenë kur jemi njohur. Ajo gjithmonë ka qenë bossi i shtëpisë. Kemi rreth 14 vite bashkë. Për suksesin e martesës meritën e mbajmë të dy! ”– tha ai në një intervistë për emisionin “Nin”.

Këngëtari zbuloi edhe shumën marramendëse që lanë bakshish në një koncert në Australi.

“Në Australi për një natë kemi marrë mbi 30.000 dollarë. Këndoja vetë dhe isha i shoqëruar nga muzikantët e mi. Është e vërtetë, ka qenë për Pavarësinë e Kosovës, për herë të parë që isha në Australi. Ishte eksperiencë e paharruar,” – përfundoi Meda.

Continue Reading

Showbiz

Vajza e Lutfi Hazirit e krahason veten me Mona Lisën

Published

on

Vajza e Lutfi Hazirit merr vëmendje me paraqitjet e saj atraktive.

Ajo ka arritur të ketë mijëra ndjekës në Instagram, përkundër që nuk është e njohur për ndonjë profesion.

Duke gëzuar një bukuri të rrallë, ajo së fundmi bëri një ngjashmëri mes saj dhe Mosa Lisës.

Duke publikuar një imazh në të cilin u shfaq e mbështjellë me një pelerinë, ajo shkroi: Mona Lisa e kohëve moderne.

 

Continue Reading

Showbiz

Mbretëresha Elizabeth nuk do të festojë 95 vjetorin e saj të lindjes pas vdekjes së Princit Philip

Published

on

Mbretëresha po feston ditëlindjen e saj të parë në dekada pa burrin e saj Princin Philip të mërkurën

Këtë vit 95-vjetori i lindjes së Mbretëreshës Elizabeth do të jetë një rast i heshtur pas vdekjes së burrit të saj prej 73 vjetësh, Princit Philip, shkruan People.

Ditëlindja e shënuar e monarkut të Mërkurën nuk do të festohet si zakonisht – ndërsa Mbretëresha dhe anëtarët e tjerë të familjes shpesh shënojnë ditëlindjet e tyre duke ndarë portrete të reja me publikun, nuk do të ketë një foto të lëshuar këtë vit.

Kjo do të jetë ditëlindja e parë e Mbretëreshës Elizabeth pas vdekjes së burrit të saj, i cili u varros në Shën George’s Chapel në Kalanë Windsor të Shtunën. Ai vdiq në 9 Prill në moshën 99 vjeç, vetëm dy muaj larg 100 vjetorit të lindjes.

Mbretëresha është e rrethuar nga stafi i saj besnik dhe tre qentë e saj (të cilët ajo është parë në Kopshtet Frogmore gjatë javës së kaluar) në Windsor Castle, dhe anëtarët e familjes me gjasë do të vizitojnë monarken në ditët në vijim.

Continue Reading

Trending