Connect with us

Sporti

Shqipëria e fundos dhe ia ‘palon’ Greqisë

Published

on

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll për femra, është eliminuar me kokën ulur nga kualifikimet e Kupës së Botës.

Vashat kosovare u mposhtën 1 me 3 në ndeshjen e fundit kundër Maltës. Golat në këtë takim i shënuan: Cuschieri, Theuma dhe Flask, ndërsa për Kosovën të vetmin gol e shënoi, Shala.

Kosova e mbylli këtë aventurë në pozitën e fundit në tabelë me asnjë pikë, përkundër tri ndeshjeve të luajtura.

Në anën tjetër një lajm i mirë për Shqipërinë pasi mposhti Greqinë me rezultat 2-1, duke siguruar kështu kualifikimin për në fazën tjetër të Kupës së Botës.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending