Connect with us

Lajme

Shqetësuese, Kosova në rrezik të mbetet pa thëngjill

Deputetja e Vetëvendosjes, Donika Kadaj-Bujupi ka thënë që Vetëvendosje ka thirur Interpelancë për arsye të rrezikut të mbetjes pa thëngjill në muajin maj, njofton Klan Kosova.

Published

on

“Problemi më i madh është jashtë këtij 15 milionëshi, arsyeja e shqetësimit tonë që kemi ftuar edhe në Interpelancë, ka qenë fakti se rrezikohemi që të mbesim pa thëngjill në muajin maj”.

“Kjo do të thotë se obligohemi për të importuar energji, kush do ta paguajë këtë energji elektrike dhe kjo është shumë alarmante”.

“Me mbet pa thëngjill një vend që flen mbi thëngjill është alarmante prandaj ne kemi thirrur interpelancë”.

Kadaj- Bujupi në emisionin Zona B në Klan Kosova ka thënë se në komisionin për MSA-në evitohet pjesëmarrja e publikut në mënyrë që të mos japin llogari për dështimet e tyre.

“Ka një përpjekje që në çfarëdo forme me e evitu pjesëmarrjen e publikut dhe bërjen publike të këtyre temave, ka vazhdimisht përpjekje që së pari të tallen para këtyre Komisioneve të mbyllura dhe së dyti të mos japin llogari për dështimet e tyre”.

“Kjo është një pyetje që duhet të dëgjohet në publik, ka pasur edhe pyetje të tjera”.

“Ka qenë edhe Ministrja e Drejtësisë dhe ne normalisht që kemi ngritur shqetësimin se çfarë ka ndodhur me vdekjen e Naser Makollit”, ka thënë Kadaj-Bujupi.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending