Connect with us

Lajme

Shpëtohen 64 refugjatë në rajonin e lumit Marica të Greqisë

Published

on

Policia kufitare greke ka shpëtuar 64 refugjatë dhe emigrantë, në mesin e së cilëve edhe fëmijë, të cilët ishin bllokuar në shtratin e lumit Marica.

Këta persona kishin udhëtuar nga Turqia, ku ndërmjetësit ishin përpjekur që t’i transportojnë me anije deri në Greqi, por nuk është e qartë se pse emigrantët janë lënë herët në mëngjes në ishull në mes të lumit në afërsi të fshatit Filakto.

Personave u është ofruar ndihmë mjekësore ndwrsa ata do të transportohen në kampet e refugjatëve në pajtim me procedurat e parapara.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending