Connect with us

Sporti

Shpërthimi në Dortmund, Bartra operon kyçin e dorës

Published

on

Futbollisti spanjoll Marc Bartra ka operuar kyçin e dorës pas një frakture që pësoi pas shpërthimit pranë autobusit të Borussia Dortmund, në momentin që ekipi gjerman po i drejtohej stadiumit, për të luajtur ndeshjen ndaj Monaco, e vlefshme për çerekfinalet e Champions League.
Sipas familjes së qendërmbrojtësit, Bartra vazhdon të jetë i shtruar në spital.

Ndërkohë, portieri Roman Burki, i cili ishte ulur pranë Marc Bartra, i tha gazetës zvicerane “Blick Sport” se si ndodhi incidenti. “Isha ulur në fund të autobusit dhe ishin xhamat e thyer ata që i shkaktuan dëmtime në dorë. Pas shpërthimit, të gjithë u ulëm poshtë dhe nuk e dimë se çfarë ndodhi më tej”, tha Burki.

Marc Bartra ka qenë i vetmi i plagosur nga shpërthimi që ndodhi pak pas orës 19:00 të ditës së martë dhe që detyroi organizatorët të shtynin ndeshjen. Takimi Borussia Dortmund-Monaco do të luhet sot, në orën 18:45./ Top Channel

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending