Connect with us

Lajme

Shpërthim i fuqishëm trondit kryeqytetin somalez, të paktën 30 viktima

Të paktën 30 persona u vranë në një shpërthim me një makinë-bombë në një treg këtë të diel në kryeqytetin somalez Mogadishu, tha për CNN Abdirisak Mohamed, një oficer i lartë i policisë në Somali.

Published

on

Numri i të vdekurve ka të ngjarë të rritet për shkak të numrit të personave të plagosur rëndë, citohet Mohamed nga CNN.

Të vdekurit kanë mbetur ushtarë dhe civilë, tha ai. Shpërthimi ndodhi në tregun e Kawo-Godey në Mogadishu, distrikt i Wadajir.

Abdifitah Omar Halane, zëdhënës i kryebashkiakut të Mogadishu, tha se sulmuesi ishte duke lëvizur me një veturë “Toyota Harrier” mbushur me eksploziv.

“Qëllimi i sulmit ishte të masakroheshin civilët e pafajshëm në tregun e mbushur me njerëz,” shtoi ai.

Asnjë grup nuk ka marrë ende përgjegjësinë për shpërthimin. Grupi terrorist islamik Al-Shabaab ka marrë përgjegjësinë për sulme të ngjashme në vend të ndodhura në të shkuarën./Syri.net/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending