Connect with us

Lajme

Shpërthen zyrtari i AAK-së, i kundërvihet ashpër Tanja Fajonit

Anëtari i Kryesisë së AAK-së Anton Berisha ka reaguar pas deklaratës së sotme të Eurodeputetes Tanja Fajon.

Published

on

Ky i fundit ka komentuar deklarimin e Fajon-it, ku tha se për interesa partiake nuk duhet bllokuar procesi i liberalizimit të vizave.

Berisha me këtë rast ka theksua se ai që nuk e respekton veten nuk ka pse të pres të respektohet nga të tjerët.

Gjithashtu Berisha ka thënë se Fajon nuk është ajo që duhet të mësoj se çka është shteti e çka është interesi partiak, transmeton Indeksonline.

Ky është postimi i plotë:

TANJA FAJON:

“Për interesa partiake mos bllokoni proceset dhe liberalizimin e vizave…Kosova dhe Serbia duhet ta vazhdojnë dialogun edhe më tutje.”

KOMENT:

Është një shprehje e bukur: Ai që nuk e respekton veten nuk ka pse të pres të respektohet nga të tjerët.

Ta zëmë, Tanja Fajon, nuk u jep asnjë këshillë kroatëve se si duhet të sillet Kroacia me Serbinë, ngase e din se do çfarë përgjigje do të merr, ndërsa neve në Kosovë, duke e ditur që këmi humbur çdo respekt për veten, na mbanë ligjerata sikur të ishte një mësuese, e ne fëmijë të kopshtit.

Zonja Fajon, nuk je Ti ajo që na mëson cka është shteti e çka është interesi partiak. Ti je një europarlamentare e shtetit tënd, Sllovenisë, dhe eventualisht përkrahëse e ndonjë lobi në favor të Serbisë. Kaq!

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending