Connect with us

Lajme

Shpërthejnë protestat në Charlotte pasi polici vret një person

Published

on

Në North Carolina, SHBA është vrarë një personi në banesën e tij. Policia thotë se ai kishte një revole, ndërkaq familja pohon se ai në dorën e tij kishte një libër.

Qindra protestues janë mbledhur jashta kompleksit banesor të marten duke brohoritur “pa drejtësi, nuk ka paqe”, dhe “Black Lives Matter”.

Protestuesit kishin hedhur gur dhe shishe drejt policisë me ç’rast këta të fundit i janë kundërpërgjigjur me gaz lotsjellës.

Rreth shtatë protestues janë lënduar dhe janë dërguar në spital, dhe pesë të tjerë janë arrestuar.

Tensionet dhe vrasjet me karakter racor kishin filluar jave më parë me vrasjen e afro-amerikanit të pa armatosur në Tulsa, Oklahoma. Ngjarja në Charlotte është e fundit sa i përket përfshirjes së policisë në këto vrasje me motive racore.

Protestuesit e Lëvizjes “Black Lives Matter” kanë muaj që po kërkojnë drejtësi dhe fund për brutalitetin policor.

https://www.youtube.com/watch?v=TWbll2uJDMM

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending