Connect with us

Lajme

Shpërblehen deputetët që mundësuan zgjedhjen e Thaçit president

Published

on

Qeveria ka propozuar dy emrat e radhës për ambasadorë të Kosovës, të cilët kanë prejardhje partiake, shkruan sot Koha Ditore.

Deputetja e Lidhjes Demokratike, Alma Lama, deri vonë një nga kundërshtaret e koalicionit me PDK-në, është propozuar ambasadore në Itali, kurse Hajdin Abazi nga radhët e PDK-së është propozuar për ambasador në Suedi.

Ministri i Punëve të jashtme, Enver Hoxhaj, ka konfirmuar shkurt për gazetën se propozimet janë dërguar në Komisionin parlamentar për Punë të Jashtme dhe ata pritet t’i nënshtrohen intervistimit, para se t’i shkojnë për dekretim presidentit Thaçi.

Deputetë të opozitës kanë thënë se politizimi i misioneve diplomatike nga partitë në pushtet po merr përmasa shqetësuese.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending