Connect with us

Lajme

Shpend Ahmeti dhe Samuel Zbogar diskutojnë gjendjen aktuale në vend

Published

on

Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti dhe ai i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj kanë zyrtarizuar sot koalicionin ndërmjet VV-së dhe AAK në Komunën e Prishtinës.

Tash e pas këto dy parti do të jenë në bashkëqeverisje në këtë komunë.

Ky takim i zhvillua sot në zyrat e kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti, mirëpo para se të filloj takimi me Haradinajn, në zyrën e Ahmetit ishte edhe shefi i Zyrës së BE’së në Kosovë, Samuel Zhbogar, shkruan zeri.info

Projekti i autobusëve të rinj në Komunën e Prishtinës, i financuar nga Bashkimi Evropian mund vetëm të shtyhet nga bllokimi i Kuvendit, por nuk do të rrezikohet. Kjo ishte e një ndër arsyet për të cilat u diskutua në këtë takim.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending